WENATCHEE — Yakima Valley’s women’s basketball team won their second consecutive game at the Wenatchee Valley Classic, beating Whatcom 81-65 on Sunday.

Tarryn Hart led the Yaks with 19 points and added six rebounds, five assists, two steals and two blocks.

Chehalis Alech had 16 points, eight rebounds, three assists and three steals, and Kalli Willett and Callie Delp each finished with 10 points for Yakima Valley (3-3).

Audrey Graham had a double-double of 18 points and 11 rebounds, and Brynn Hallberg added 17 points for the Orcas.

Yakima Valley’s next game will be Friday, Dec. 6 against Shoreline at 6 p.m. at the Courter Family Athletic Pavilion in Bellevue.

WHATCOM Carmelita Rodriguez 10, Audrey Graham 18, Holz 8, Hawkinson 0, Escobar 8, Brynn Hallberg 17, Smith 4, Larkin 0. Totals 24-77 11-15 65.

YAKIMA VALLEY — Rasmussen 8, Kalli Willett 10, Chehalis Aleck 16, Tarryn Hart 19, T. Mills 9, N. Mills 0, Vasquez 2, Skyles 2, Lopez 5, Callie Delp 10, Sinclair 0. Totals 28-72 19-31 81.

Whatcom 11 25 19 10 — 65

Yakima Valley 23 18 27 13 — 81 3-Point Goals—Whatcom 6-22, YVC 6-23. Rebounds—Whatcom 44, YVC 44. Assists—Whatcom 16, YVC 21. Steals—Whatcom 9, YVC 17. Turnovers—Whatcom 21, YVC 20. Total Fouls—Whatcom 23, YVC 15.

Auto racing

Renegade

Raceway

2019

SEASON AWARDS

Saturday’s

Results

Dee Adams Memorial Person of The Year: Mike & Laura Brown Shawn Nault

Memorial Driver of The Year: Jeff Staley

Don Wright Memorial Crew Chief of The Year: Joe Payne

Dale Hagstrom Memorial Entertainer of The Year: Tracy Weingard

Bob Inks Memorial Supporter of The Year: Wapenish Sand & Gravel

Diana Parker Memorial Gracious Lady: Suzi Bundy

Gary Willis Memorial Inspiration Award: Steve Stormo

Rookie of The Year: Darrin Van Diest

Jr Rookie of The Year: Zoey Mercado

Most Improved: Dutch Winters

Jr Most Improved: Emerie Sanchez

Race Master: Walt Pearce

Sponsor of The Year: Burrows Tractor

King of the Track: Jeff Staley

Queen of the Valley: Delaney Russell

Street Legal: 1. Dustin Brewington 2. Walt Pearce 3. Virginia Wright 4. Cameron Mitchell 5. Dutch Winters.

Mopar: 1. David Denning 2. Bob Bundy 3. Dan Ridgley 4. Toby Febus 5. Mark Mckenna.

Street Bike: 1. Terry Holloway 2. JR Chinn 3. Doug Chicklinsky 4. Jeff Massong 5. Mike Martinez.

Jr Street: 1. Tanner Hill 2. James Householder 3. Cassidy Smith-Apperson 4. Sahara Wendt 5. Maryrose Thompson.

High School: 1. Delaney Russell 2. AJ Clark 3. Jazzy Mcgrew.

Box: 1. Bob Bundy 2. Terry Holloway 3. Stephanie Wendt 4. Jim Sperline 5. Jim Hamlin.

NO BOX: 1. Dutch Winters 2. Joe Ritchie 3. Damien Chinn 4. Stephanie Wendt 4. Walt Pearce 5. JR Chinn.

Jr Dragster: 1. Michelle Brown 2. Ellie Brown 3. Sahara Wendt 4. Kymbree Brost 5. Zoey Mercado.

Quick 8: 1. Jeff Havens 2. Andy Schlenker 3. Rob Asbury 4. Brent Hodson 5. Larry Sadler.

Pro: 1. Jeff Staley 2. Mike Merk 3. Jerry Gossette 3. Bob Bundy 4. Kenny O’Keefe 4. Dustin Brewington 5. Art Kirby 5. Rick Payment.

Bike/Sled: 1. Terry Holloway 2. Steve Stormo 3. Karen Holloway 4. Dion Martin 4. Stacy Hesch 5. Jeff Massong.

Sportsman: 1. Kenny O’Keefe 2. Gary Gandee Jr 3. Art Kirby 4. Robert Chinn 5. Larry Wilhelm.

Jr Lightning: 1. Cooper Chun 2. Ian Theofelis 3. Chelsea Widhalm 4. Jazzy Mcgrew 5. Haylie Crawford.

Jr Thunder: 1. Cole Dickhoff 2. Lindsey Miller 3. Michelle Brown 4. Raylee Higgins 5. Izzy Boardway.

AFX Shootout: 1. Brian Jennen 2. Toby Febus 3. Bob Bundy 4. Bill Cadle 5. Jeremy Waterman 5. Jason Cooper.

Northwest Nostalgia Tour: AA. Ron Kauble A. Tracy Weingard B. Bob Lindeman.

Blown Alcohol Thunder: 1. Brent Jones 2. Dave Kroeker 3. Wes Garvin III 4. Jim Seivers 5. Alvan Behar 5. Jeff Cassell.