CWAC BOYS

MVP: Jalen Peake, sr., West Valley.

Coach of the year: Pat Fitterer, Ellensburg.

Sportsmanship: Othello.

First team

Isaiah Ruiz, jr., Grandview; Garrett Hull, so., Ellensburg; Austin Strock, sr., West Valley; Shawn Craig, sr., Wapato; Mason Schutt, jr., Prosser.

Second team

Isaiah Gonzalez, jr., Grandview; Randy Isadore, jr., Toppenish; Andrew Dyer, sr., Selah; Junior Ledgard, jr., Ellensburg; Tyler Cluff, sr., West Valley; Bo Nielsen, jr., Ephrata.

Honorable mention

Hank Strom, sr., Wapato; Ceanu Strom, jr., Ellensburg; Josh Gifford, jr., East Valley; Gibby Patterson, sr., Wapato; Kyle Kilian, sr., Prosser; Layton Lange, sr., Ephrata.

CWAC GIRLS

MVP: Payton Parrish, sr., Grandview.

Coach of the year: Joe Blodgett, Wapato.

Sportsmanship: Othello.

First team

Sydney Mercer, sr., Prosser; Briana Cordova, sr., Wapato; Kailee Wood, sr., Selah; Alexa Orcutt, jr., Ellensburg; Darian Gasseling, sr., Wapato.

Second team

Marissa Caballero, jr., Grandview; Ashley Gray, jr., West Valley; Trew Tucker, jr., Ellensburg; Tara Bremer, jr., Toppenish; Kendall Sage, so., Ephrata; Lexie Gomez, so., Wapato.

Honorable mention

Payton Greene, so., Toppenish; Salome Yates, jr., East Valley; Makayla Anderson, jr., East Valley; Sarah Bersing, sr., Selah; Courtney Weber, sr., West Valley; Breanna Lopez, jr., Grandview; Justine Sosa, sr., Wapato; Gese Gruber, jr., Ellensburg.

CENTRAL WASHINGTON 2B SOUTH BOYS

Co-MVPs: Josh Cowin, sr., Riverside Christian and Michael Garrett, sr., Riverside Christian.

Coach of the year: Will Gaethle, Riverside Christian.

Sportsmanship: Kittitas and White Swan.

First team

Jesse McDaniel, sr., Kittitas; Kobie Lewis, jr., White Swan; Ty Poole, sr., Kittitas; Isaiah Tranch, sr., Riverside Christian; Josh Cowin, sr., Riverside Christian; Michael Garrett, sr., Riverside Christian.

Second team

David Aleck, jr., White Swan; Kirk Gartrell, jr., Riverside Christian; Tristan Spencer, jr., White Swan; Luke Vickers, sr., Riverside Christian; Victor Andy, jr., White Swan.

Honorable mention

John Haas, sr., Riverside Christian; Tyler McIrvin, jr., Kittitas; Chance Forman, jr., Kittitas; Adonis Lewis, sr., White Swan; Logan Leaton, jr., Kittitas.

CENTRAL WASHINGTON 2B SOUTH GIRLS

MVP: Breezy Byrne, sr., Riverside Christian.

Coach of the year: Kyler Bachofner, Riverside Christian.

Sportsmanship: Kittitas.

First team

Lexi Carpenter, so., Riverside Christian; Cayla Jones, so., White Swan; Jessi Carpenter, sr., Riverside Christian; Emily Botkin, so., White Swan; Breezy Byrne, sr., Riverside Christian.

Second team

Tori Carpenter, sr., Riverside Christian; Ashley Hayes, sr., Kittitas; Alyssum Reno, jr., Kittitas; Bethany Ramsey, so., White Swan; Nacona Abrams, so., White Swan.

Honorable mention

Brianna Shipley, so., Kittitas; Vanessa Herrera, so., Riverside Christian; Annie Stickney, fr., Kittitas.